Aktualnie przeglądane category

Osiągnięcia

Kolejny sukces sportowy naszego ucznia:)

NAJLEPSZY ZAWODNIK - POWIAT - LAW Wojewódzkich Indywidualnych Biegach Przełajowych – w biegu na 1500 metrów w kategorii chłopców (kl. III) bardzo dobrą formę zaprezentował Mateusz Buksa z klasy III A – który zajął I miejsce.

Od dobrej strony zaprezentowała się również Kornelia Wójciak z klasy IC, która w biegu na 1000 metrów zajęła 12 miejsce.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów:)!!!

PRZEŁAJE CZAS ZACZĄĆ!!!

Nasi uczniowie brali udział w POWIATOWYCH INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH, uzyskując następujące wyniki:
w biegu na 1000 metrów w kategorii dziewcząt (klasy I) brały udział:
                MONIKA SKUPIEŃ – KL I C
                KORNELIA WÓJCIAK – KL I C
Z CZEGO KORNELIA WÓJCIAK ZAJĘŁA I MIEJSCE I ZAKWALIFIKOWAŁA SIĘ DO ZAWODÓW WOJEWÓDZKICH
w biegu na 1500 metrów w kategorii chłopców (KLASY III) brali udział:
                 BUKSA MATEUSZ – KL III A
                 MATEUSZ ŻEGLEŃ –KL III B
                 PAWEŁ SĄCZEK – KL III B
                 DAWID ANTOLAK – KL III C
                 DAWID KOWAL – KL III C
                 ADRIAN TRYBUŁA – KL III D
                 ERYK ŚWIDER – KL III E
                 GRZEGORZ CZAJA – KL III E
Z CZEGO MATEUSZ BUKSA ZAJĄŁ I MIEJSCE I ZAKWALIFIKOWAŁ SIĘ DO ZAWODÓW WOJEWÓDZKICH
w biegu na 1500 metrów kategorii chłopców (KLASY II) brali udział:
                KAMIL BOCHEŃCZAK – KL IIC
                KAMIL MARGOSIAK – KL IIC
                JANUSZ KONDYS – KL II C
Z CZEGO KAMIL MARGOSIAK ZAJĄŁ V MIEJSCE

                        Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych:)!!!

 

STATUETKI ROZDANE:)

Statuetkę Prymusa Gimnazjum w trzyletnim cyklu kształcenia  – a więc nasze największe wyróżnienie  –  otrzymała uczennica klasy III B – Patrycja Kadłubek.

statuetka

Z kolei Statuetkę Najlepszego Sportowca otrzymała Magdalena Górka z klasy III D.

sportowiecSerdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naukowych i sportowych!

Etap powiatowy BRD – I miejsce


W dniach 14 i 15 kwietnia na terenie Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Rabie Wyżnej odbyły się 38 eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowego. W pierwszym dniu rywalizowały dzieci ze szkół podstawowych, natomiast w drugim gimnazjaliści.Po napisaniu testu pisemnego z wiedzy na temat ruchu drogowego, drużyny sprawdziły swoją wiedzę w praktyce.
Uczniowie musieli przejechać wylosowaną trasę w miasteczku rowerowym, pokonać tor przeszkód, na którym sprawdzili swoje umiejętności techniczne oraz udzielić pierwszej pomocy pozorantom poszkodowanym w wypadku.Po Po podliczeniu wyników najlepszymi drużynami gimnazjum okazali się:

I miejsce – Raba Wyżna

II miejsce – Ponice

III miejsce – Gimnazjum nr 1 w Nowym Targu

Indywidualnie najlepszym okazał się Konrad Rapacz z Gimnazjum w Rabie Wyżnej.

I miejsce w Małopolskim Konkursie Języka Polskiego

Uczennica klasy II e Weronika Sroka zajęła I miejsce w Małopolskim Konkursie Języka Polskiego dla uczniów gimnazjów.

Konkurs składał się z trzech etapów i przystąpiło do niego ponad 3 tysiące uczniów z całej Małopolski. Do etapu rejonowego zakwalifikowało się 442 uczniów, a spośród nich wyłoniono 195, którzy wzięli udział w etapie wojewódzkim. Tytuł laureata uzyskało 26 osób z najwyższymi wynikami.

17.04.2015 r. w Gimnazjum nr 39 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 5 w Krakowie podczas uroczystego zakończenia Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego Weronika odebrała dyplom laureata z rąk Małopolskiego Kuratora Oświaty Aleksandra Palczewskiego.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Creative Baltie 2014

baltieMiędzynarodowy twórczy konkurs programistyczny jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich, oraz z organizacji pracujących z dziećmi.Do programowania użyto programów SGP Baltie 3 lub SGP Baltie 4 C.

Uczeń klasy I  – Marek Kurańda  zajął 5 miejsce w Polsce w  kategorii C: uczniowie kl. 1-3 gimnazjum.

Gratulujemy!