Młody innowator – mam pomysł na innowacyjne rozwiązanie – etap szkolny konkursu

W dniu 18.02.2018r w naszej szkole odbył się szkolny etap XII edycji ogólnopolskiego konkursu „Młody innowator”. Celem konkursu jest rozwijanie twórczego myślenia i krzewienie innowacyjnych postaw wśród dzieci i młodzieży. Konkurs obejmuje trzy grupy wiekowe: uczniowie szkół podstawowych kl IV – VIII, gimnazjalnych kl III i ponadgimnazjalnych.

W naszej szkole podjęło wyzwanie w sumie 7 zespołów uczniowskich klas VII i VIII SP  oraz III gimnazjalnych.

Praca uczniów polegała na:

• poszukiwaniu pomysłów
  • zbieraniu informacji
  • wykonaniu określonego projektu, przedmiotu, modelu lub makiety
  • przygotowywaniu prezentacji i przedstawieniu swojej pracy

Uczniowie  swoje innowacyjne pomysły przedstawiali w postaci rysunków, zdjęć, opisu oraz zaprezentowali przygotowane samodzielnie modele lub prototypy swoich produktów.

Wyboru prac, które będą prezentowały naszą szkołę w II etapie konkursu dokonała komisja, w skład, której wchodzili zarówno nauczyciele jak i uczniowie.

nauczyciele: p. Dyrektor Tomasz Hudomięt, p. Edyta Makoś Siepak, p. Wioletta Antosiewicz-Gacek, p. Dorota Knap; uczniowie: Aleksandra Guzik, Norbert Rapacz, Maksymilian Luberda, Michał Bąk

Przedmiotem oceny każdej pracy było:

• umiejętność wyszukania potrzeby,
  • pomysłowość, oryginalność rozwiązań,
  • przydatność, użyteczność
  • wpływ na poprawę warunków bezpieczeństwa w domu, w szkole, na ulicy, polepszenie ergonomii lub estetyki,
  • łatwość wykonania,
  • dostępność materiałów,
  • uzyskiwane oszczędności (energii, czasu, materiałów),
  • estetyka wykonania,
  • umiejętność oceny własnej pracy

W etapie okręgowym nasza szkołę zaprezentują prace przygotowane przez: Aleksandrę Smętek (kl VIIA) oraz prace  wykonane przez dwa zespoły uczniowskie z klasy IIIE oddziałów gimnazjalnych:

zespół 1- Ewelina Hosana, Karina Chlebek, Julia Mazurkiewicz, Sabina Kadłubek

zespół 2: Iwona Szpak, Gabriela Czyszczoń, Klaudia Maćkowiak, Roksana Danowska, Marcelina Bieniek

Wszystkim uczestnikom konkursu  gratulujemy wysokiego poziomu prezentacji własnych  prac, ogromnego zaangażowania w zadanie oraz  odwagi w podjęciu trudnego wyzwania.