DOŚWIADCZENIE PRZYRODNICZE ROKU 2018/2019

W dniu 19.12.2018 roku w naszej szkole odbyła się VIII edycja konkursu „Doświadczenie przyrodnicze roku 2018/2019″ dla uczniów szkół podstawowych. W tym roku szkolnym konkurs realizowany był w ramach projektu „JA w świecie=przyroda+matematyka+informatyka”. Fundatorem nagród tegorocznej edycji konkursu był Edward Siarka Poseł na Sejm RP, który zarazem objął honorowy patronat nad konkursem.

Celem konkursu było:

• popularyzacja nauk przyrodniczych poprzez prezentację ciekawych doświadczeń przyrodniczych;
  • rozbudzanie zainteresowania i dociekliwości poznawczej ucznia oraz kształtowanie umiejętności obserwacji, opisu a także projektowania, przeprowadzania doświadczeń chemicznych i biologicznych i prezentowania wyników własnej pracy;
  • kształtowanie takiej postawy ucznia, aby jego praca eksperymentalno – badawcza prowadziła do poznania praw przyrody oraz dawała mu radość i satysfakcję.

Do konkursu zgłosiło się 6 szkół podstawowych z powiatu nowotarskiego.

Jury w składzie:

mgr Wojciech Gług nauczyciel chemii

mgr Zofia Grochal nauczyciel chemii, fizyki

mgr inż. Dorota Knap nauczyciel chemii, fizyki

dokonało oceny zaprezentowanych doświadczeń i przyznało nagrody:

I m-ce Dawid Szynalik ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Orkana w Rabce Zdroju za doświadczenie „Chemiczne jojo”.  Ucznia przygotowała  mgr Agnieszka Polczak.

II m-ce Martyna Gacek ze szkoły Podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej w Rabie Wyżnej za doświadczenie „Kosmiczna wyścigówka”. Uczennice przygotowała mgr Bernarda Szewczyk.

III m-ce Jan Węglarczyk z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich  im. Św. Andrzeja Boboli w Starem Bystrem za doświadczenie „Silnikowe Love”. Ucznia przygotowała mgr Edyta Bieda.

Jury przyznało również trzy wyróżnienia dla:

Anny Jajecznicy ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Orkana w Rabce Zdroju za doświadczenie „Zegar jodowy” Uczennice przygotowała mgr Jolanta Haniaczyk.

Michała Buksy z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rokicinach Podhalańskich za doświadczenie „Lampa lava”. Ucznia przygotowała mgr Anna Dziwisz-Kowalczyk.

Justyny Szczerba ze szkoły Podstawowej im. Mariusza Zaruskiego w Bielance za doświadczenie „Mini eko zegar”. Uczennicę przygotowała mgr Bernarda Szewczyk.

Dziękujemy za udział w Konkursie Doświadczenie Przyrodnicze Roku i gratulujemy  wszystkim uczestnikom oraz  ich opiekunom osiągniętych wyników.