Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2018/2019

3 września 2018r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2018/2019. W historii naszego gimnazjum – Gimnazjum im. Ojca  Św. Jana Pawła II – to ostatnie takie wydarzenie.

Po uroczystym odśpiewaniu hymnu państwowego delegacja trzech uczniów zaniosła symboliczny bukiet i znicze pod Pomnik Żołnierzy Armii Krajowej, Zesłańców i Więźniów Obozów Sowieckich i Hitlerowskich. Śmierć poległych żołnierzy i cywilów walczących o naszą wolność została uczczona chwilą ciszy.

Następnie głos zabrała pani dyrektor oficjalnie rozpoczynając rok szkolny 2018/2019. Po zakończeniu przemówienia pani dyrektor uczniowie klasy 3d pod opieką swojej wychowawczyni wprowadzili nas w klimat kolejnego pierwszego dzwonka „Rok szkolny się zaczyna! Znów dni popłyną pracowite nad książką szkolną, nad zeszytem…”.  Powitani zostali uczniowie i nauczyciele, uroczyście odśpiewany został też hymn gimnazjum. Po zakończonej akademii wszyscy rozeszli się do klas na spotkanie z wychowawcami.