Mały obserwator przyrody

Już kolejny raz naszą szkołę odwiedzili uczniowie klas „0” ze Szkoły Podstawowej w Rabie Wyżnej oraz z Przedszkola Gminnego. W dniu 18.06.2018r  „Mali obserwatorzy przyrody” wzięli udział w pokazie doświadczeń przyrodniczych przygotowanych przez uczniów oddziałów gimnazjalnych i klas VII pod opieką nauczycieli. W tym roku szkolnym pokazy odbyły się  w ramach realizacji projektu „JA w świecie=przyroda+matematyka+informatyka”

Dzieci były zachwycone cudownym pokazem zaprezentowanym przez swoich starszych kolegów i koleżanki. Po części pokazowej mali badacze mieli możliwość samodzielnego eksperymentowania pod okiem swoich starszych kolegów i koleżanek. Każdy miał szansę coś zrobić: rysować czarodziejskim atramentem, tworzyć magiczne obrazy na mleku, znaleźć odpowiedź na pytanie: co siedzi w czarnym mazaku, pograć na kieliszku, wystrzelić z musującej armaty i wykonać jeszcze wiele innych ciekawych doświadczeń przyrodniczych. Mali obserwatorzy widzieli  jak wygląda włos i krew pod mikroskopem oraz szkielet, oko i ucho, organy które występują w ich ciele, a nawet maleńkiego człowieka w brzuchu mamy. Na zakończenie, każdy z przedszkolaków otrzymał certyfikat wzorowego badacza przyrody i miły smaczny poczęstunek.

Mamy nadzieję, że to nie ostatnie nasze spotkanie z tak wspaniałą grupką rozradowanych dzieci.