Dni otwarte w Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym z klasami mundurowymi w Nowym Targu

Liceum Ogólnokształcące w Nowym Targu (ul. Św. Katarzyny 1) zaprasza na dzień otwarty, który odbędzie się 12 kwietnia od godz. 9.00-13.00.  W programie m.in. spotkanie z nowotarskimi kadetami z klas licealnych o profilu wojskowym, policyjnym i pożarniczym, zwiedzanie szkoły oraz zapoznanie z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2018/2019.

Szkoła prowadzi nabór do:

• klasy dwujęzycznej – gdzie w klasie I-ej prowadzona jest intensywna nauka języka angielskiego, który od II-ej klasy jest wykorzystywany do nauki innych przedmiotów. Materiał z dwóch przedmiotów jest realizowany w języku obcym w całości lub częściowo.
  • klas mundurowych: wojskowej, pożarniczej, policyjnej

Nauka w Liceum odbywa się zgodnie z programem MEN i kończy się przystąpieniem do egzaminu maturalnego, który umożliwi podjęcie dalszej nauki na studiach wyższych.

Uczniowie biorą udział w zajęciach:

• strzelania z karabinka i pistoletu pneumatycznego 4,5mm oraz broni palnej: karabin i pistolet sportowy 5,6mm
  • sztuki walki
  • musztry

Uczniowie mogą brać udział w szkoleniach i kursach:

kurs wspinaczkowy
kurs lawinowy
kurs pierwszej pomocy przedmedycznej
kurs nurkowania
kurs spadochronowy

Kierunek przygotowuje pod względem merytorycznym i praktycznym przyszłych funkcjonariuszy wojska, policji, straży granicznej, straży pożarnej, służb specjalnych.

W 2014 roku szkoła podpisała umowę patronacką z Akademią Sztuki Wojennej w Warszawie. Oznacza to, że uczniowie klas mundurowych mają zapewnioną opiekę merytoryczną i naukową tej prestiżowej uczelni, a najlepsi – możliwość studiowania w ASW.

Więcej informacji znajduje się na stronie szkoły:http://www.nowytarg.edu.pl w zakładce: ” Szkoły”

Doradca zawodowy