78 rocznica Zbrodni Katyńskiej

W dniach 13 i 16 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej w Rabie Wyżnej obchodziliśmy uroczyście 78 rocznicę Zbrodni Katyńskiej. Uczniowie pod kierunkiem
mgr Małgorzaty Młynarczyk, mgr Zofii Pietrzak i mgr Anny Stelmaszczyk przygotowali wystawę multimedialną i gazetki okolicznościowe oraz zaprezentowali swoje prace plastyczne.

Na początku uroczystości Eliza Antolak przywitała zwiedzających, nawiązując
do tematu wystawy i zaprosiła do jej oglądania. Można było obejrzeć oryginalne eksponaty
z okresu II wojny światowej, m.in. broń palną, łuski z dział artyleryjskich, hełmy, mundury, dokumenty, albumy z poezją katyńską. Przewodnikami po wystawie byli: harcerka Eliza Antolak i  Paweł Możdżeń (ubrany w mundur żołnierza). Następnie Jan Smółka przedstawił własną prezentację o zbrodni katyńskiej – Jan Smółka – Zbrodnia Katyńska, a Zuzanna Urbaniak o Muzeum Katyńskim w Warszawie – Katyń prezentacja. Na zakończenie można było wysłuchać i obejrzeć  piosenki pt. „Guziki” i „Ostatni list”.

Wystawę zwiedzali uczniowie klas V – VII  i II – III oddziałów gimnazjalnych. Przybyli także zaproszeni goście.

Zobacz –  film i zdjęcia

Zwiedzający przeżyli niezwykle wzruszające spotkanie, w głębokiej ciszy kontemplowali treści przekazane przez uczniów i eksponaty oraz plakaty.

Organizatorzy kierują szczególne podziękowania dla pana Jana Dudora za udostępnienie swoich zbiorów.