Aktualnie przeglądane

Kwiecień 2018

„Szarlotkowy zawrót głowy PCK”

Dnia 25 kwietnia podczas zebrania dla rodziców w Szkole Podstawowej, wolontariusze gimnazjalnego Szkolnego Koła PCK ubrani na żółto, a więc z żonkilami w tle,  propagowali ideę zdrowego stylu życia połączoną ze zbiórką pieniędzy dla podopiecznych Fundacji im. Adama Worwy. Idea niesienia pomocy potrzebującym i dawania nadziei innym spotkała się z pozytywną odpowiedzią ze strony rodziców, którzy za swe dobre serduszka obdarowywani byli kawałkami pysznej szarlotki 🙂 A to jeszcze nie koniec.. ciąg dalszy „Szarlotkowego zawrotu głowy” będzie miał miejsce w czasie gimnazjalnej wywiadówki. Dziękujemy Wam drodzy Rodzice za wsparcie :):):)

Opiekunowie i członkowie SK PCK

Gminne rozgrywki w piłkę nożną na Orliku

W środę 25 kwietnia chłopcy z naszej szkoły rywalizowali na Orliku w rozgrywkach gminnych w piłkę nożną. Stawką turnieju o nazwie „Orlik 6-tki” był awans na zawody ośrodka. Piłkarze mieli do pokonania trzy drużyny – zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”. Ostatecznie chłopcy zajęli pierwsze miejsce, co oznacza rywalizację na kolejnym szczeblu. Zawody odbędą się w maju w Rabce-Zdroju. Gratulujemy awansu i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy naszych sportowców 🙂

Wyniki:

  1. SP Raba Wyżna
  2. SP Skawa
  3. SP Rokiciny Podhalańskie
  4. SP Harkabuz

Niesiemy nadzieję !

Zakwitły żonkile – symbole nadziei. Jest to doskonała okazja, by obdarować tymi pięknymi kwiatami oraz wlać nadzieję w serca tych, którzy najbardziej jej potrzebują. W piątek 20 kwietnia młodzież ze Szkoły dla dzieci niewidomych i słabowidzących w Rabce – Zdroju oraz członkowie SK PCK  naszego gimnazjum wybrali się na oddział paliatywny rabczańskiego szpitala. Pacjentów wzruszyła obecność młodzieży oraz to, że przy ich łóżkach pojawiły się śliczne żółte bukieciki pozwalające choć na chwilę oderwać myśli od trosk i cierpienia. 

  

Spotkanie z panią dietetyk

W dniach 23 i 24 kwietnia mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole panią dietetyk Alicję Gałkę. W ramach jednego z punktów profilaktyki realizowanego w szkole programu „Trzymaj formę” w zajęciach wzięli udział uczniowie klas 7 Szkoły Podstawowej oraz 2 i 3 Gimnazjum. Podczas prelekcji zostały poruszone tematy zdrowego odżywiania, niedożywienia oraz wpływu aktywności fizycznej na nasz organizm. Pani Dietetyk omówiła konsekwencje niedoboru składników odżywczych w diecie dzieci i młodzieży, a także przedstawiła zestaw produktów, z których powinna składać się codzienna dieta. Na koniec spotkania chętni przedstawiciele młodzieży mieli możliwość sprawdzenia składu jakościowego swojego ciała, poznając procentową i wagową zawartość wody, tłuszczu oraz mięśni. Uczniowie chętnie zadawali pytania na tematy, które ich zainteresowały, odpowiadali też na pytania zadawane przez naszego gościa. Dziękujemy pani Alicji za miło spędzony czas i wiele cennych informacji 🙂

Zajrzyjcie do galerii.. może na którymś ze zdjęć odnajdziecie siebie 🙂

Zobacz więcej

KONKURS STROIKÓW WIELKANOCNYCH

W dniu 03.04.2018 r. w naszej szkole kolejny raz odbył się konkurs stroików. Do konkursu zgłoszono 30 prac. Stroiki nawiązywały do świąteczno – wiosennej tematyki, wszystkie były pięknie
 i estetycznie wykonane.

 Jury w składzie :

opiekun SU p. mgr Małgorzata Ślaga

przedstawiciel nauczycieli   p. mgr Elżbieta Szadkowska

Przewodniczący SU Paweł Możdżeń

przedstawiciele uczniów: Oliwia Stopka  i Anna Łapka

oceniło prace przyznając:

I mc.- Aleksandra Mąka i Sylwia Sikora

II mc. – Patrycja Domałaczna i Magdalena Kubowicz

III mc. –  Julia Głowacz i Arkadiusz Gniecki

GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM KONKURSU !

Organizator Samorząd Uczniowski oddziałów gimnazjalnych.

78 rocznica Zbrodni Katyńskiej

W dniach 13 i 16 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej w Rabie Wyżnej obchodziliśmy uroczyście 78 rocznicę Zbrodni Katyńskiej. Uczniowie pod kierunkiem
mgr Małgorzaty Młynarczyk, mgr Zofii Pietrzak i mgr Anny Stelmaszczyk przygotowali wystawę multimedialną i gazetki okolicznościowe oraz zaprezentowali swoje prace plastyczne.

Na początku uroczystości Eliza Antolak przywitała zwiedzających, nawiązując
do tematu wystawy i zaprosiła do jej oglądania. Można było obejrzeć oryginalne eksponaty
z okresu II wojny światowej, m.in. broń palną, łuski z dział artyleryjskich, hełmy, mundury, dokumenty, albumy z poezją katyńską. Przewodnikami po wystawie byli: harcerka Eliza Antolak i  Paweł Możdżeń (ubrany w mundur żołnierza). Następnie Jan Smółka przedstawił własną prezentację o zbrodni katyńskiej – Jan Smółka – Zbrodnia Katyńska, a Zuzanna Urbaniak o Muzeum Katyńskim w Warszawie – Katyń prezentacja. Na zakończenie można było wysłuchać i obejrzeć  piosenki pt. „Guziki” i „Ostatni list”.

Wystawę zwiedzali uczniowie klas V – VII  i II – III oddziałów gimnazjalnych. Przybyli także zaproszeni goście.

Zobacz –  film i zdjęcia

Zwiedzający przeżyli niezwykle wzruszające spotkanie, w głębokiej ciszy kontemplowali treści przekazane przez uczniów i eksponaty oraz plakaty.

Organizatorzy kierują szczególne podziękowania dla pana Jana Dudora za udostępnienie swoich zbiorów.   

I etap IV Ogólnopolskiego Konkursu Literatury Fantasy „ŹRÓDŁA MARZEŃ – SOURCES OF DREAMS” 2018

„Marzenia zawsze zwyciężają rzeczywistość,gdy im na to pozwolić”

Stanisław Lem

15 marca w naszej szkole odbył się I etap IV Ogólnopolskiego Konkursu Literatury Fantasy „ŹRÓDŁA MARZEŃ – SOURCES OF DREAMS” 2018. Trzech uczniów z kl. IID: K. Kaleciak, S. Stachura, J. Teper zapoznało się z literaturą autorstwa J. K. Rowling – seria książek o przygotach Harry’ego Pottera, J. Flanagana – seria Zwiadowcy, C. S. Lewisa – seria Opowieści z Narni. Celem kursu jest przede wszystkim propagowanie czytelnictwa wśród młodzieży oraz promowanie literatury ciekawej, zajmującej, a jednocześnie przekazującej pozytywne wartości, m.in. przyjaźni, odpowiedzialności, odwagi oraz wytrwałości w dążeniu do celu. Wiedza sama w sobie z książek fantasy znajduje, jeśli w ogóle, bardzo niewielkie zastosowanie. Niemniej sposoby pozyskiwania tejże wiedzy… Czytanie ze zrozumieniem, logiczne rozumowanie itp. odgrywają w konkursie z tak szczególnymi pytaniami kluczową rolę. 
Sebastian Stachura zajmując III miejsce dostał się do finału konkursu. Finały miały miejsce w trzech zamkach: Zamek Gniew (pomorskie), Zamek Moszna (opolskie) i Zamek w Baranowie Sandomierskim (podkarpackie).

21 kwietnia Sebastian razem z Rodzicami  pojechał na Zamek do Baranowa Sandomierskiego. Tam godnie reprezentował naszą szkołę i zdobył VII miejsce. Gratulujemy !!! 

Dni otwarte w Zespole Szkół w Jabłonce

Zespół Szkół im. Bohaterów Westerplatte w Jabłonce zaprasza na dzień otwarty, który odbędzie się 24 kwietnia 2018 r. o godzinie 11.30.

Zainteresowani będą mieli okazję nie tylko dobrze się bawić, ale przede wszystkim zapoznać z ofertą kształcenia szkoły, zasięgnąć informacji, spotkać się z uczniami, dyrekcją oraz nauczycielami, a także poczuć atmosferę szkoły łączącej 66 – letnie doświadczenie w nauczaniu z nowoczesną bazą i bogatą ofertą dydaktyczną. 

Zobacz więcej

Lista osób zakwalifikowanych do II etapu konkursu BIOLCHEM

 

Zapraszamy do zapoznania się z listami uczestników zakwalifikowanych do II etapu XI Międzyszkolnego Konkursu Chemiczno – Biologicznego „BIOLCHEM”

W pierwszym etapie XI edycji  Konkursu Biologiczno – Chemicznego BIOLCHEM w roku szkolnym 2017/2018 wzięło udział 149 uczniów z klas V-VI oraz 125 uczniów klas VII oraz oddziałów gimnazjalnych.

 

W II etapie konkursu biorą udział uczniowie klas V-VI, którzy otrzymali od 44,5 pkt w etapie szkolnym (tj. od 78% maksymalnej ilości punktów do zdobycia)

lista uczestników II etapu konkursu dla uczniów klas V-VI –pobierz

 

W II etapie konkursu biorą udział uczniowie klas VII oraz oddziałów gimnazjalnych, którzy otrzymali od 33 pkt w etapie szkolnym (tj. od 63% maksymalnej ilości punktów do zdobycia)

 

lista uczestników II etapu konkursu dla uczniów klas VII oraz oddziałów gimnazjalnych – pobierz 

 

Wszystkim uczestnikom  konkursu i ich opiekunom gratulujemy osiągnięcia  wysokich wyników.

 II etap konkursu odbędzie się 16 maj 2018r o godzinie 10.00.

Czas trwania eliminacji 60 minut, miejscem przeprowadzenia etapu rejonowego jest Szkoła Podstawowa w Rabie Wyżnej (dawny budynek gimnazjum)

Zapraszamy!