Aktualnie przeglądane

Luty 2018

II etap konkursu – „Jan Paweł II – w gronie świętych”

Informujemy, że II etap konkursu  – „Jan Paweł II – w gronie świętych” odbędzie się 5 marca 2018 r. w budynku  Gimnazjum w Rabie Wyżnej (Raba Wyżna 65).

II Etap konkursu obejmuje zakres wiedzy dotyczący życiorysu świętego wybranego przez uczniów danej klasy w I etapie (prezentacja multimedialna) oraz życiorys św. Jana Pawła II, jego pielgrzymki ze szczególnym uwzględnieniem pielgrzymek do Polski, list do młodych „Parati semper„, przemówienia w czasie ŚDM 1991.

Czas Rozwiązywania testu wiadomości przewidziany jest na 70 min.

Harmonogram Konkursu:

  • 8:45 SP Bielanka, SP Sieniawa, SP Nr 1 w Skawie
  • 10:30 Gimnazjum w Rabie Wyżnej
  • 11:50 SP Raba Wyżna

TEKST

Nick „Viktoria”

W dniu 7 lutego 2018r. gościliśmy w naszej szkole Teatr Edukacji i Profilaktyki Maska z Krakowa. Tym razem młodzież klas II i III oddziałów gimnazjalnych wzięła udział w spektaklu profilaktycznym pt. „Nick Victoria”, który ukazywał skutki uzależnienia od Internetu. Aktorzy -momentami w sposób zabawny, a momentami całkiem na serio- na przykładzie historii przeciętnej nastolatki pokazali ciemne strony Internetu. Zwrócili szczególną uwagę na zagrożenia na jakie narażony jest młody człowiek, spędzający swój czas w Necie, zwłaszcza w sytuacjach kiedy w  życiu realnym odstaje od grupy i jest zwyczajnie samotny. Spektakl stanowił doskonały przyczynek do rozmów i spotkań wychowawców z uczniami nt. bezpieczeństwa w Sieci. 

Pedagog szkolny  

SK PCK – przygotowania do Niedzieli Palmowej w Teresce

W środę 7 lutego członkowie SK PCK  z klas gimnazjalnych pod opieką p. K. Wójciak oraz zaprzyjaźniona młodzież  ze Szkoły Podstawowej pod opieką p. E. Szadkowskiej wybrali się do Szkoły dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Rabce – Zdroju. Podczas spotkania wykonywane były bibułowe kwiatki, które będą ozdabiać palmy wielkanocne. Takie spotkanie to doskonała forma integracji oraz nabywania konkretnych i przydatnych umiejętności. 😀😀😀😀😀 

I OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego „Lust auf Lesen”

W czwartek, 11 stycznia 2018 roku, trzech uczestników z naszej szkoły wzięło udział w etapie regionalnym I Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego „Lust auf Lesen”. Konkurs jest organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego, które liczy obecnie 600 członków, należy do Międzynarodowego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego (IDV) i działa na terenie Polski w 19 oddziałach regionalnych i 4 lokalnych kołach. W konkursie mogli uczestniczyć uczniowie klas 7 szkoły podstawowej oraz klas 2, 3 gimnazjów, uczący się języka niemieckiego w szkole lub poza szkołą.

Z trudnymi zadaniami etapu regionalnego zmagali się uczniowie z gimnazjów, którzy pozytywnie zaliczyli test etapu szkolnego, przeprowadzonego 23 listopada 2017 roku.

Do etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się 24 marca 2018 roku w Goethe-Institut w Warszawie zakwalifikował się uczeń klasy II b Fabian Grabowski – GRATULUJEMY I ŻYCZYMY POWODZENIA!!! 

Wyniki konkursu plastycznego „Miś z Nadzieją”

Komisja konkursowa Fundacji im. Adama Worwy z Nowego Targu zebrała się pod koniec stycznia, by rozstrzygnąć konkurs plastyczny pt. „Miś z nadzieją”. Z informacji nadesłanej przez członków komisji wiemy, że wybranie najładniejszych prac było nie lada wyzwaniem, gdyż każdy miś był „cudeńkiem”, dopieszczonym w każdym szczególe. Misie wraz z nadzieją i sercem włożonym w ich wykonanie zostaną rozwiezione do podopiecznych Fundacji. Wszystkich prac było aż 115, więc będzie co rozdawać!!!

Komisja przyznała nagrody w 3 kategoriach wiekowych: SP kl. I-III, SP kl. IV-VI oraz Gimnazjum. Nasze wolontariuszki: Martyna Urbaniak z klasy IIIb oraz Basia Mach z klasy IIId zostały wyróżnione w swojej kategorii  🙂 Gratulujemy 🙂 🙂 🙂

DNI OTWARTE – Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu (ul. Kokoszków 71) zaprasza na dni otwarte, które odbędą się 9 lutego od. godz. 9.00-14.00

Szkoła kształci w następujących zawodach:

Technikum – technik technologi żywności, technik architektury krajobrazu, technik agrobiznesu, technik turystyki wiejskiej, technik weterynarii, technik żywienia i usług gastronomicznych

Branżowa Szkoła Zawodowa I stopnia – kucharz

Więcej informacji znajduje się na stronie szkoły:http://www.zsckr.nowytarg.pl

Doradca zawodowy