„Zdrowy nawyk – zdrowe piersi” – spotkanie profilaktyczne z paniami z Fundacji im. Adama Worwy oraz ze Stowarzyszenia Amazonek

Ostatniego dnia listopada uczniowie II i III klas oddziałów gimnazjalnych wzięli udział w zajęciach przybliżających tematykę wolontariatu hospicyjnego oraz profilaktykę raka piersi. Było to możliwe dzięki paniom z Fundacji im. Adama Worwy z Nowego Targu oraz ze Stowarzyszenia Amazonek, które odwiedziły naszą szkołę. Przekazane przez panie treści były bardzo  interesujące – od przedstawienia celów działalności fundacji i podsumowania jej zeszłorocznej działalności, przez proste zasady jakie powinna stosować rozsądna kobieta,  różnice między mammografią a ultrasonografią, informacje na temat tego, co powinno nas zaniepokoić  w czasie obserwacji piersi, po zasady postępowania w celu uniknięcia zbyt późnego wykrycia zmian chorobowych. Była nie tylko teoria, ale i praktyka – dziewczęta mogły na małym modelu piersi spróbować odnaleźć guzki imitujące zmiany, jakie każda z nas może wyczuć w czasie samobadania.

Droga mamo – ciociu – siostro – weź życie w swoje ręce i sama badaj piersi co miesiąc. To bardzo proste, a może uratować ci życie!!!

Galeria w rozwinięciu…