Matka lo Jezuska w XXI wieku

Dnia 22 grudnia 2017, jak co roku, w naszej szkole odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe. Zostały one przygotowane przez uczniów gimnazjum pod opieką księdza Leszka Dyląga, Pani Barbary Muchy oraz Pani Magdaleny Kadłub. Przed występem zostały rozdanie nagrody i wyróżnienia za Konkurs Stroików Świątecznych i Podłaźniczek.

Przedstawienie pt. „Matka lo Jezuska w XXI wieku”, według scenariusz Pani Renaty Lipkowskiej, było wyjątkowe, ponieważ odbywało się w gwarze góralskiej. Uczniowie mieli zatem twardy orzech do zgryzienia, ponieważ zapamiętanie kwestii było dużo trudniejsze. Wykazali się doskonałą pamięcią, grą aktorską oraz humorem.

Wspaniała scenografia została przygotowana przez uczennice z klasy 3a oraz Panią Annę Stelmaszczyk. Dzięki zespołowi GimBand, pod przewodnictwem Pani Marioli Chowaniec można było posłuchać pięknych i oryginalnych aranżacji znanych kolęd i piosenek świątecznych. Występem wokalnym zaskoczył nas ksiądz Leszek Dyląg, zaś w przedstawieniu wystąpiła także Pani Magdalena Kadłub. Publiczność na przemian wzruszała się oraz śmiała, a na koniec nagrodziła aktorów i zespół gromkimi brawami.

Na końcu Pani Dyrektor Stanisława Smółka powiedziała kilka słów do wszystkich zgromadzonych oraz złożyła serdeczne życzenia bożonarodzeniowe.

mgr Magdalena Kadłub