Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży – 116 111

telefon

Masz problem i szukasz osoby, do której możesz się z nim zwrócić? Czujesz się samotny, potrzebujesz wsparcia i rozmowy z życzliwą osobą? Możesz skorzystać z Młodzieżowego Telefonu zaufania 116 111 lub zalogować się na stronie http://www.116111.pl i napisać wiadomość. Pytania zadawane przez stronę www.116111.pl są anonimowe i nie są nigdzie publikowane.

Osoby, które dyżurują w telefonie zaufania są dorosłe, w większości z wykształcenia są psychologami lub pedagogami. Lubią rozmawiać z dziećmi i młodzieżą, chętnie i cierpliwie starają się udzielić pomocy. Mają doświadczenie w pracy z osobami w trudnych sytuacjach życiowych i potrzebujących pomocy.

Zanim zadasz pytanie zostaniesz poproszony/a o wymyślenie sobie loginu i hasła. Pytanie i odpowiedź będą widoczne tylko dla Ciebie po zalogowaniu się na stronie. Nikt inny nie będzie mógł ich przeczytać, chyba, że komuś na to pozwolisz i udostępnisz mu swój login i hasło. Odpowiedź na zadane pytanie znajdziesz na naszej stronie w swoim profilu. Żeby wejść w swój profil i przeczytać swoje pytania i odpowiedzi musisz zalogować się na stronie używając swojego loginu i hasła. Wszystkie zadane przez Ciebie pytania i odpowiedzi na nie będą widoczne w zakładce „Moje Pytania”.

Zgłoszenia na linię 116 111 przyjmowane są:

ANONIMOWO Dzwoniąc nie musisz podawać swojego imienia, nazwiska ani adresu zamieszkania.

BEZPŁATNIE – Połączenie z numerem 116 111 jest bezpłatne zarówno z telefonów komórkowych, jak i stacjonarnych.

CHĘTNIE – Są gotowi rozmawiać z Tobą o każdej ważnej dla Ciebie sprawie. Jeśli będzie Ci to potrzebne, można umówić się na kolejną rozmowę.
DYSKRETNIE – Wszystko, o czym powiesz, będzie tajemnicą, chyba, że zdecydujesz inaczej, lub twoje życie lub zdrowie będzie zagrożone. Jeśli poprosisz ich o pomoc w rozwiązaniu Twoich problemów lub zgodzisz się na to, żeby Ci pomóc – zajmą się tym

Jeśli znasz kogoś kto przeżywa trudne chwile i potrzebuje wsparcia możesz podać tej osobie
numer 116 111 oraz adres strony www.116111.pl