APLIKACJE

1cyberCzy wiesz jakie aplikacje posiadasz na telefonie czy tablecie? Czy korzystanie z nich ma same plusy? Czy mogą być niebezpieczne dla naszego smartphona czy tableta ?

Samorząd Uczniowski/Pedagog szkolny

 1aplikacjeAplikacja to program komputerowy instalowany na urządzeniu mobilnym, np. na tablecie czy smartfonie. Wyróżniamy:

  1. aplikacje systemowe,a wiec takie które są potrzebne  do działania systemu operacyjnego,
  2. aplikacje zainstalowane przez producentów i sieci telekomunikacyjne w celach promocyjnych – które najczęściej nie jesteśmy w stanie sami usunąć.
  3. aplikacje które instalujemy my sami

Czy ich stosowanie może być niebezpieczne?

Dzięki instalowanym oprogramowaniom  nasze telefony czy tablety mają różne funkcje, które możemy wykorzystywać w codziennym życiu. Niestety jest wiele aplikacji które mogą być zagrożeniem dla bezpieczeństwa naszych danych. apl-zag

Dlatego zawsze instalując aplikację, należy zastanowić się, czy jest ona potrzebna i jakich uprawnień od nas żąda. Należy sprawdzić, kto jest jej autorem i zastanowić się, czy ufamy tej osobie lub firmie. Może się okazać, że ceną za możliwość pogrania w atrakcyjną grę jest inwigilacja, sprzedaż naszych danych osobowych firmom marketingowym czy dodatkowe, niechciane opłaty.

Jeśli chcemy tego uniknąć warto zapoznać się z poniższym poradnikiem – Zarządzanie-mikroplatnosciami-w-aplikacjach Poradnik ten pochodzi ze strony: http://dzieckowsieci.fdn.pl/poradniki i został opublikowany Fundacja: „Dziecko w Sieci”

Źródło:http://edukacjamedialna.edu.pl/lekcje/aplikacje/  ; http://dzieckowsieci.fdn.pl/