Aktualnie przeglądane

Grudzień 2016

Niecodzienny występ Gim Band’u podczas Wigilii Gminnej ;)

-images--images-Logo_GB218 grudnia w Gimnazjum nr1 im. św. Jana Pawła II w Rabie Wyżnej odbyła się
X Gminna Wigilia.
Podczas części artystycznej przygotowamej przez szkoły ze Skawy przy współpracy z uczniami Gimnazjum nr1 w Rabie Wyżnej wystąpili:

  • Christmas Band pod kierunkiem pani Marioli Chowaniec w składzie:
    zespół Gim Band z Gimnazjum nr1 w Rabie Wyżnej oraz Okazjonalna Grupa Muzyczna z ZS w Skawie, z  gościnnym udziałem Szymona Kowalczyk i Piotra Kubacka.

Za oprawę multimedialną odpowiedzialna była pani Aleksandra Maciaszek.
Montaż filmu: pan Tomasz Kościelniak. Zobacz więcej

Wręczenie nagród dla klasy IIA- Warszawa 2016

dsc_746809.12.2016r. w Centrum Promocji Kultury w Warszawie odbyła się oficjalna gala wręczenia nagród VI edycji ogólnpolksiego konkursu ‚Minutowa Piosenka Klasowa 2016’. Klasa IIa wraz z opiekunami p. Wiesławą Wiatrak oraz p. Mariolą Chowaniec uczesniczyły w tym niezwykłym wydarzeniu, odbierając NAGRODĘ SPECJALNĄ  z rąk Przewodniczącej Jury.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania piosenki i klipu ‚Pomimo rdzy’ oraz Dyrekcji Szkoły i Sponsorom, dzięki którym wyjazd do Warszawy okazał się możliwy.

Zapraszamy, do obejrzenia  krótkiej relacji z pobytu w Warszawie 😉
FILM

Życzenia

szopka„Bóg staje się człowiekiem, aby spotkać każdego z nas. Pozwólmy, aby ta wielka tajemnica przemieniała nasze życie”
św. Jan Paweł II
Radosnych i Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku  życzą uczniowie, grono pedagogiczne, dyrekcja gimnazjum.

 

Konkurs Stroików i Podłaźniczek wyniki.

Protokółz Konkursu Stroików i Podłaźniczek z dnia 20.12.2016r.

Do konkursu zgłoszono 29 stroików i 1 podłaźniczkę.

Komisja w składzie:

Pani Małgorzata Ślaga – opiekun Samorządu Uczniowskiego

Pani Maria Rapacz-Piziak – opiekun koła historycznego

Pani Wioletta Antosiewicz-Gacek- opiekun redakcji szkolnej gazetki

Pani Mariola Chowaniec- nauczyciel przedmiotów artystycznych

Zobacz wyniki – stroiki-2016

Gratulujemy zwycięzcom!

Zobacz foto:

Bezpieczeństwo w Sieci

1cyberW dniu 20 grudnia 2016 r. w ramach projektu: „Cybernauci – bądź bezpieczny w  Sieci” odbyły się warsztaty dla rodziców uczniów klas I-III z edukatorem projektu – panem Andrzejem Peć nt. zasad bezpiecznego korzystania z Sieci. W trakcie spotkania poruszone zostały tematy związane z zagrożeniami na jakie młody człowiek może być narażony korzystając z Internetu. Przedstawione zostały zasady bezpiecznego korzystania z Sieci. 

Rada szkoleniowa dla nauczycieli prowadzona przez…uczniów

DSC01196W dniu 20 grudnia 2016 r. uczennice klasy III B – Maria Mucha oraz Julia Biernat wystąpiły w nietypowej dla siebie roli – a mianowicie edukatorów i to nauczycieli!!! W ramach projektu „Cybernauci…” dziewczyny jako przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego przeprowadziły szkolenie dla całego grona pedagogicznego. W ramach szkolenia przedstawiły – przygotowaną wspólnie z pedagogiem szkolnym – prezentację multimedialną wyników diagnozy poziomu bezpieczeństwa w Sieci uczniów naszej szkoły. Przybliżyły radzie pedagogicznej działanie najbardziej popularnych wśród młodzieży portali społecznościowych czy komunikatorów internetowych. Zwróciły uwagę nauczycieli na coraz częściej pojawiający się w sieci problem hejtu czy mowy nienawiści. Jest to pierwsza tego typu rada szkoleniowa prowadzona przez uczniów dla nauczycieli i miejmy nadzieję, że nie ostatnia:)

Dziewczynom gratulujemy profesjonalizmu i wiedzy i życzymy dalszych sukcesów:).

 

Samorządy klasowe prowadzą lekcje wychowawcze…

 sam1Stery podczas grudniowych lekcji wychowawczych przejęły samorządy klasowe. W wyniku burzy mózgów Samorząd Uczniowski zdecydował się na następujące tematy, które były poruszane w podczas spotkań w klasach:

  • Wizerunek w Sieci
  • Ochrona prywatności w Sieci
  • Jak chronić swoje dane osobowe w Sieci
  • Aplikacje
  • Prawa autorskie
  • Cyberprzemoc
  • Jak bezpiecznie korzystać z Sieci

Pracując w grupach – pod opieką pedagoga szkolnego-  samorządy poszczególnych klas przygotowały kilkuslajdowe prezentacje nt. w/w tematów. Prezentacje te powstały na bazie własnych doświadczeń uczniowskich, informacji uzyskanych na warsztatach oraz materiałów umieszczonych na portalu ” Edukacja medialna”. Zobacz więcej