Aktualnie przeglądane

Listopad 2016

SZKOLNE KOŁO PCK – I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚW. MIKOŁAJEM

Szkolne Koło PCK rozpoczyna doroczną akcję „Mikołaj dla dzieci Fundacji”, w trakcie której zostaną zebrane pieniądze na zakup mikołajkowego prezentu dla podopiecznego Fundacji im. Adama Worwy w Nowym Targu. Pieniądze można wpłacać u przewodniczących klas.

Nie bądź obojętny! Dołącz do naszej akcji! Liczy się każda złotówka!!!

Jesienne malowanie na szkle

Naszą jesienną tradycją jest wizyta w ZOL-u pt. „Jesienne malowanie na szkle”. Odwiedziliśmy wiec  pensjonariuszy, aby wspólnie stworzyć dzieła na szkle. Zawsze przy tej okazji wspiera nas pani Teresa Rusnak – specjalistka w tej dziedzinie.
Zarówno pensjonariusze jak i młodzi wolontariusze bawili się znakomicie  pracując i gawędząc  na różne tematy.

Nowości

wp_20161121_13_31_54_proZapraszamy po nowe książki, które ostatnio pojawiły się w naszej bibliotece. Wśród nich m.in.: seria „Koalicja Szpiegów” Agnieszki Stelmaszyk czy „Twierdza czasu”  Stefana Gemmel.

„Twierdza czasu”

Simon, odesłany z magicznego statku, wraca do domu. Stracił właśnie ojca, który przed laty służył Porywaczowi Cieni, a teraz został przez niego uwięziony. Jeśli nie uda się go uwolnić, czarownik zmieni przeszłość i Simon się nie narodzi. Chłopak wraca więc potajemnie na pokład Zbieracza Dusz. Dołącza do przyjaciół: Neferti, Nin-Si, Moona i Caspara.
Postanawiają, że muszą doprowadzić do ostatecznej rozgrywki z Porywaczem Cieni. Udają się więc do Twierdzy Czasu, gigantycznego pomieszczenia w morskim dnie zwieńczonego szklaną kopułą, ukrytego pod Klifem Rudzielca, tuż obok rodzinnego miasteczka Simona. Czeka tu na nich znacznie więcej niebezpieczeństw niż sam groźny Porywacz Cieni.

http://czytam.pl

SZKOLNE KOŁO PCK – POLA NADZIEI #1

Kolejny rok szkolny już dawno się zaczął. Nie mogło w nim zabraknąć naszych żółtych koszulek, brązowej puszki i uśmiechniętych Wolontariuszy Szkolnego Koła PCK!

Choć z lekkim opóźnieniem, to na szczęście wyszliśmy na korytarze, aby po raz kolejny włączyć się w zbiórkę funduszy, które przekażemy Fundacji im. Adama Worwy w Nowym Targu.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję! Kolejne odsłony wkrótce 🙂

Galeria w rozwinięciu.

Zobacz więcej

Samorząd uczniowski włącza się w realizację projektu: „Cybernauci…”

sam3W działania związane z projektem „Cybernauci – bądź bezpieczny w Sieci” włączył się cały Samorząd Uczniowski naszej szkoły. Z inicjatywy pedagoga szkolnego przewodniczący piętnastu klas I-III wraz ze swoimi zastępcami wzięli aktywny udział w warsztatach z panem Andrzejem Peć, aby następnie wiedzę którą podczas tych zajęć zdobyli, przekazać  kolegom i koleżankom w swoich klasach.

„Doświadczenie przyrodnicze roku 2016/2017” – VI edycja konkursu

Gimnazjum nr 1 im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Rabie Wyżnej zaprasza
do udziału w VI Międzyszkolnym Konkursie
„Doświadczenie przyrodnicze roku 2016/2017” dla uczniów szkół podstawowych.

Konkurs odbędzie się w budynku Gimnazjum nr 1 im Ojca Świętego Jana Pawła II w Rabie Wyżnej 65 w dniu 14 grudnia 2016 roku o godzinie 10.00

Zgłoszenia uczestnictwa w Konkursie – nauczyciele przyrody z zainteresowanych Szkół Podstawowych przesyłają do 5 grudnia 2016 r na adres e – mail gimraba.konkurs@o2.pl

W załączeniu: regulamin konkursu oraz wzór karty zgłoszenia

regulamin_doświadczenie_przyrodnicze_roku_2016

karta_zgłoszenia

Dzień Niepodległości – 11.11.2016r

Dzień Niepodległości

10.11.2016 r. odbyła się w naszym gimnazjum uroczysta akademia poświęcona 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli. Przedstawienie przygotowali uczniowie pod kierunkiem nauczycieli Marii Rapacz-Piziak  i Adama Łabudy. Oprawę muzyczną zapewnił zespół Gim Band pod kierunkiem Pani Marioli Chowaniec,  a dekoracje Pani Anna Stelmaszczyk.

Uczniowie przybliżyli swoim kolegom i koleżankom trudne dzieje naszej ojczyzny, przypominając działania, jakie podejmowali Polacy, aby odzyskać wolność.  Akademia miała nam uświadomić także, że gdyby nie odwaga tamtych ludzi, którzy oddawali życie za nasz kraj, teraz nie moglibyśmy mówić po polsku i cieszyć się z własnej kultury oraz tradycji.