Aktualnie przeglądane

Październik 2016

Szanowni Rodzice, Uczniowie, Absolwenci, Nauczyciele…

W związku z proponowanymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej zmianami w systemie oświaty prosimy o zapoznanie się z zamieszczanymi niżej stanowiskami, apelami instytucji, stowarzyszeń i innych podmiotów w przedmiotowej sprawie.
W miarę pojawiania się kolejnych będą one sukcesywnie dodawane.

Stanowisko OSKKO

Pismo Rzecznika Praw Dziecka

Stanowisko środowisk naukowych

Stanowisko Unii Metropolii Polskich

Stanowisko samorządów zrzeszonych w KWRiST

Stanowisko środowisk uniwersyteckich

Oświadczenie Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego

Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego

List polonistów do MEN

Uwagi Ministerstwa Finansów do projektu zmian

Uwagi Rządowego Centrum Legislacji

Opinia Związku Nauczycielstwa Polskiego

Stanowisko Wolnego Związku Zawodowego „Solidarność – Oświata”

Dzień Patrona Szkoły

Zapraszamy Państwa na uroczyste Ślubowanie klas I
w dniu Święta Patrona  Gimnazjum nr 1
im. Ojca Świętego Jana Pawła II

_ozowski_jan_Pawe_II
w Rabie Wyżnej,
które odbędzie się  21 października 2016 r.

Harmonogram uroczystości: 
8.00     Msza Święta w Kościele Parafialnym Św. Stanisława BM w Rabie Wyżnej
9.15   Sala Widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury w Rabie Wyżnej :
Ślubowanie klas I
Część artystyczna – przedstawienie pt. „Pomoc z nieba”

wp_20161013_10_49_25_pro13 października odbyła się XVI Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę pod hasłem „Jan Paweł II – Bądźcie Świadkami Miłosierdzia”. Blisko 20 tysięcy uczniów, nauczycieli, rodziców i dyrektorów reprezentujących około 460 placówek wszystkich typów, od przedszkoli do szkół wyższych, przybyło by podziękować Królowej Polski za ciągłe wstawiennictwo. Naszą szkołę reprezentowały klasy IIIb oraz IIId.

http://rodzina.org.pl

Szlakami Oddziału Partyzanckiego AK kpt. Bolesława Duszy „Szaroty” – „Chłopcy z Bucznika”

Szlakami Oddziału Partyzanckiego AK kpt. Bolesława Duszy „Szaroty” – „Chłopcy z Bucznika”

pppp30 września br. klasa I A wraz z opiekunami p. Moniką Kosek – Zembura oraz Marią Szewczyk wzięła udział w II Rajdzie Szlakami Oddziału Partyzanckiego AK kpt. Bolesława Duszy „Szaroty” – „Chłopcy z Bucznika”. Trasa rajdu przebiegała następująco: Bielanka – Raba Wyżna – Kierówka – Żeleżnica – Harkabuz – Bukowina Osiedle – Odrowąż. Rajd ten dedykowany był pamięci żołnierzy pierwszego oddziału partyzanckiego Podhala walczących o niepodległość Polski z niemieckim okupantem pod dowództwem kpt. Bolesława Duszy „Szaroty” oraz najmłodszemu partyzantowi OP AK „Szaroty” śp. Władysławowi Szepelakowi. Celem wydarzenia było również poznanie dziejów niepodległościowego podziemia zbrojnego z lat 1935-1945 na terenie Podhala i okolic a także dotarcie do miejsc i obiektów, które były świadkami historii II Wojny Światowej. Podczas tej uroczystości mogliśmy spotkać się z Panem Posłem Edwardem Siarką oraz Panią Poseł Anną Paluch a następnie wysłuchać ich prelekcji. Rajd ten był doskonałą lekcją patriotyzmu i historii dla wszystkich, którzy w nim uczestniczyli a w szczególności dla najmłodszego pokolenia Podhala.

Monika Kosek – Zembura

63 Młodzieżowy Zlot Turystyczny im. Elfrydy i Czesława Trybowskich.

Dnia 23 września o godzinie 8.15 dwudziestu śmiałków z panem Michałem Talagą i panią Bernardą Szewczyk pojechało do Nowego Targu, gdzie z Kowańca ruszyli zielonym szlakiem w stronę Turbacza. Po paru ciężkich podejściach za drzewami zaczęło pojawiać się schronisko PTTK im. Władysława Orkana na Turbaczu. Na miejscu wszyscy posilili się i pełni energii ruszyli w dalszą drogę. Teraz było już tylko z górki. Po drodze wstąpili do schroniska PTTK na Starych Wierchach im. E. i Cz Trybowskich a o 19.30 zawitali w schronisku PTTK na Maciejowej gdzie mieli mieć nocleg. Wszyscy zmęczeni położyli się spać. Rano po zjedzeniu śniadania opuścili schronisko i ruszyli w stronę Rdzawki. Po drodze minęli Ponice, a tuż po południu zawitali w szkole podstawowej w Rdzawce, gdzie odbyło się zakończenie 63 Młodzieżowego Zlotu turystycznego im. Elfrydy i Czesława Trybowskich. Na mecie były konkursy: w rzucie butem górskim, rozkładaniu namiotu, pakowaniu plecaka i wiedzy o Beskidach. Nasi uczniowie zajęli I miejsce w konkursach „Bezpieczne góry” . Serdecznie im Gratulujemy!

Gim Band & Stuhr :)

          -images--images-Logo_GB2 Korzystając z zaproszenia Pani Anny Piaskowy – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w  Rabie Wyżnej, Gim Band wraz z opiekunem Panią Mariolą Chowaniec uczestniczył w spotkaniu z Profesorem Jerzym Stuhrem. Podczas przeprowadzonej z aktorem rozmowy usłyszeć można było wiele ciekawych historii dotyczących Jego pracy artystycznej. Zwieńczenie spotkania stanowiła piosenka z filmu ,,Wodzirej”, którą wykonał nasz zespoł wokalno – instrumentalny 🙂

foto-gok