Aktualnie przeglądane

Czerwiec 2016

Zakończenie kolejnego roku dla wolontariuszy.

Dobiegł końca kolejny rok szkolny spędzony wspólnie z pensjonariuszami Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Rabie Wyżnej. Tradycyjnie zakończenie odbyło się w ogrodzie ZOL-u przy ogniu, kiełbasce i śpiewie. Przyszedł także czas na podziękowanie za trzy lata działania w wolontariacie kolejnym uczniom klas III, mamy nadzieję, że tak jak ich poprzednicy nie zapomną o nas i nadal będą działać na rzecz potrzebującym.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM WOLONTARIUSZOM I ZAPRASZAMY PO WAKACJACH.

Opiekunowie grupy BARKA

Szkolne Koło PCK ogłasza wakacje 2016!

Kończy się kolejny rok szkolny, a co za tym idzie – kolejny rok działalności naszego Szkolnego Koła PCK. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tegoroczną pracę: Uczniowie – jesteście wspaniali!

Bez Was nie nic byśmy nie zrobili. Pamiętajcie jednak, że pomoc nie jest ograniczona murami szkoły. Nieście pomoc ludziom także na wakacjach. A ponieważ wszystko co dobre, szybko się kończy: już dziś zapraszamy Was do współpracy w przyszłym roku szkolnym!

Zobacz więcej

FESTIWAL PROJEKTÓW

W dniu 17.06.2016r. odbył się w naszym gimnazjum festiwal projektów edukacyjnych. W roku szkolnym 2015/2016 zaproponowano do realizacji 15 projektów , w których pracowali uczniowie klas drugich. Opiekunami byli nauczyciele historii, wychowania fizycznego, języka polskiego, fizyki, matematyki, geografii, chemii, biologii, informatyki, sztuki, języków obcych. Na festiwalu każda grupa uczniów w ciekawy sposób przedstawiła efekty swojej pracy. Były prezentacje multimedialne, filmy, wystawy prac i pokazy. Wszyscy uczestnicy imprezy, nie tylko świetnie się bawili ale również wiele nauczyli od swoich kolegów i koleżanek. Dodatkowo zorganizowana została wystawa prac projektowych w hallu szkoły.

Mały obserwator przyrody

W dniu 15.06.2016r  nasze gimnazjum odwiedzili  uczniowie klas „0” ze Szkoły Podstawowej w Rabie Wyżnej. „Mali obserwatorzy przyrody” wzięli udział w pokazie doświadczeń przyrodniczych przygotowanych przez gimnazjalistów pod opieką nauczycieli.

Kiedy odchudzanie staje się chorobą…

spotk. z piel.W dniach 13-15 czerwca 2016r. uczennice klas I uczestniczyły w warsztatach dotyczących zaburzeń odżywiania, przygotowanych przez pedagoga szkolnego. Głównym celem zajęć było zapoznanie uczniów z niebezpieczeństwami wynikającymi z niekontrolowanego odchudzania się,  takimi jak wpadnięcie w anoreksję czy bulimię. Warsztaty zakończyły się prelekcją pani Marii Wojdyły  – naszej pielęgniarki szkolnej – która przypomniała uczennicom podstawowe zasady zdrowego odżywiania się.

Powiew halnego i historii w najnowszej poezji

Pod takim tytułem 9 czerwca 2016 odbyło się spotkanie ze współczesną poetką Magdaleną Węgrzynowicz – Plichtą. Kółko polonistyczne mogło wysłuchać wspanialej poezji poetki, poznać jej sposób patrzenia na świat i podglądnąć warsztat poetycki. Można było też porozmawiać, uwiecznić się na fotografii i otrzymać tomik poezji z dedykacją autorki, która w jednym z utworów pisała:
„czytam oczami obraz twój
na podobieństwo Boga
i szokuje mnie prawda
o mnie”.

 

BEZPIECZNE WAKACJE NIE ZNACZY NUDNE:)

Drodzy uczniowie!

lato
Zbliża się tak przez nas wszystkich wyczekiwany czas wakacji!!! Jak wiemy wakacje to zasłużony czas odpoczynku, zabawy, nowych wrażeń, poznawania nowych miejsc i ludzi. Korzystając z tego pamiętajmy jednak o zagrożeniach, na jakie możemy być narażeni. Jeśli wyjeżdżamy, podróżujemy, jesteśmy w nowych miejscach, wśród nowych ludzi, ale także, jeśli spędzamy ten czas w miejscu zamieszkania pamiętajmy o bezpieczeństwie. Rozsądek, odpowiedzialność i ostrożność nic nie kosztuje a może wielu ryzykownym sytuacjom zapobiec.

Oto kilka prostych zasad, które pomogą wam spędzić lato bezpiecznie, co nie znaczy nudnie: Zobacz więcej