Aktualnie przeglądane

Maj 2016

Wspomnienia z Włoch:)

myWydawać by się mogło, że nasza podróż do Włoch zakończyła się wczoraj. Tymczasem minął dokładnie miesiąc od naszego powrotu z ziemi włoskiej do polskiej:). Wspomnienia są jednak wciąż żywe. Krajobrazy, zabytki, ludzie, atmosfera, zapachy, kolory a nawet i pogoda:) –  to wszystko sprawiło, że ta pielgrzymka na długo pozostanie w naszej pamięci i sercu. Pewnie każdy z nas zapamiętał coś innego, każdemu coś innego utkwiło w sercu. Dla jednych najcenniejszym wspomnieniem jest msza św. przy grobie naszego Patrona, dla innych audiencja na Placu Św. Piotra, albo smak prawdziwej włoskiej pizzy w Neapolu, szum morza, gwar i śmiech Mirabilandi lub cisza i spokój opactwa cysterskiego. Jedno jest pewne – jest w czym wybierać. Dlatego chcemy się z Wami podzielić wrażeniami i wspomnieniami z tejże jakże niezwykle udanej wyprawy.

A więc cofnijmy się wstecz do dnia… Zobacz więcej

DIETETYCY W NASZEJ SZKOLE

WP_20160510_10_47_03_Pro

W dniach 10 i 17 maja 2016r. naszą szkołę odwiedzili dietetycy z Centrum Dietetycznego Naturhouse z Rabki Zdrój. Każda klasa II, III  oraz klasa IC i IC miała godzinne warsztaty nt. zasad zdrowego odżywiania się. Podczas spotkań pani Magdalena Masłowiec oraz pani Ewa Kowalska w bardzo ciekawy i przystępny sposób zwróciły uwagę na najważniejsze zasady prawidłowego odżywiania się. Zobacz więcej

II edycja szkolnego konkursu wiedzy o krajach anglo i niemiecko i francusko języcznych

ZAPRASZAMY wszystkich chętnych do udziału w II edycji szkolnego konkursu wiedzy o krajach anglo i niemiecko francusko języcznych. 30 maja 2016roku a zapisy do 26 maja.

Materiały pomocnicze:

http://zsprzedecz.pl/zajecia-pozalekcyjne/organizacje-szkolne/ske/71-konkurs-wiedzy-o-krajach-anglojzycznych.html

http://nts3.nazwa.pl/gim3/index.php/jzyk-angielski/894-konkurs-wiedzy-o-krajach-anglojzycznych-materiay

http://nowa.sp52lublin.pl/English-corner/KONKURS-WIEDZY-O-KRAJACH-ANGLOJEZYCZNYCH

http://testwiedzy.pl/test/35601/wiedza-o-krajach-anglojezycznych.html

regulamin konkursu

XIV Gminny Przegląd Pieśni Religijnej – występ Gim Band’u

-images--images-Logo_GB218 maja 2016 roku Gim Band wraz z opiekunem Panią Mariolą Chowaniec wystąpił podczas XIV Gminnego Przeglądu Pieśni Religijnej, którego organizatorem był Zespół Szkolno-Przedszkolny wraz z Parafią p.w. Miłosierdzia Bożego w Rokicinach Podhalańskich. Grupa muzyczna wykonała własne aranżacje piosenek: „Nadejdzie dzień” ( TGD ) oraz „Pioseneczka” ( Magdy Anioł).

Poniżej krótka relacja fotograficzna 🙂

Powiatowy etap BRD – podsumowanie.

W Szkole Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej w Rabie Wyżnej wręczono nagrody w powiatowym etapie konkursu BRD.

Konkurs którego organizatorem była Komenda Powiatowa Policji skierowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności i wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nagrody wręczył Komendant Powiatowy Policji w Nowym Targu insp.Rafał Leśniak, Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w  Nowym Targu komisarz Michał Janerko, wizytator Kuratorium Oświaty w Nowym Targu Pani Maria Głuszak, a także przedstawiciele samorządów. W kategorii szkół podstawowych III miejsce zajęła Szkoła Podstawowa im. Świętej Jadwigi Królowej z Raby Wyżnej, natomiast w kategorii gimnazjów I miejsce zajęło Gimnazjum nr 1 im. Ojca Świętego Jana Pawła II z Raby Wyżnej. Duży sukces odnieśli nasi uczniowie w kategoriach indywidualnych, gdzie cztery spośród sześciu miejsc zajęli uczniowie z gminy Raba Wyżna. Nagrody ufundowane zostały  przez gminę Raba Wyżna

.

Źrodło – http://www.rabawyzna.pl/index.php/dla-mieszkancow/obszarysamorzadu/marketing/1847-powiatowy-etap-brd-rozstrzygniety

 

Wyniki drugiego etapu XII Międzygimnazjalnego Konkursu Fizycznego.

fiza proj

W dniu 5 maja 2016r w naszej szkole odbył się II etapherb

XII Międzygimnazjalnego Konkursu Fizycznego.

Wzięło w nim udział 30 uczniów.

Test:olimp. między.16

Klucz odpowiedzi:KLUCZ V 2016
Jury w składzie mgr Tomasz Hudomięt, mgr Władysława Komperda, mgr Wiesława Wiatrak i mgr Ana Zając dokonało oceny prac uczniów zakwalifikowanych do drugiego etapu konkursu.

Zobacz protokół :lista rejon

Wszystkim uczniom i ich opiekunom gratulujemy osiągniętych wyników i zapraszamy na finalizację konkursu, która odbędzie się 13 maja 2016 roku o godzinie 11.30 w Gimnazjum nr 1 im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Rabie Wyżnej.

Wgląd do prac  w dniu finalizacji konkursu w budynku gimnazjum.

Organizatorzy konkursu:

mgr Wiesława Wiatrak
mgr Ana Zając

Wyniki drugiego etapu IX Międzyszkolnego Konkursu Chemiczno – Biologicznego BIOLCHEM

WP_20160504_11_58_39_Pro

W dniu 4 maja 2016r w naszej szkole odbył się II etap IX Międzyszkolnego Konkursu Chemiczno – Biologicznego BIOLCHEM dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.
Jury dokonało oceny prac uczniów gimnazjów i szkół podstawowych zakwalifikowanych do drugiego etapu konkursu.

Protokoły z wynikami zostały zestawione w załączonych tabelach.

WYNIKI UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

WYNIKI UCZNIÓW GIMNAZJÓW

Wszystkim uczniom i ich opiekunom gratulujemy osiągniętych wyników i zapraszamy na finalizację konkursu, która odbędzie się 6 maja 2016 roku o godzinie 11.00 w Gimnazjum nr 1 im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Rabie Wyżnej.

Wgląd do prac 5 maja 2016 roku w godzinach 9.00-10.00 oraz w dniu finalizacji konkursu w budynku gimnazjum.

Organizatorzy konkursu:
mgr inż. Dorota Knap
mgr Bernarda Szewczyk
mgr Wioletta Antosiewicz-Gacek