Aktualnie przeglądane

Kwiecień 2016

II Konkurs Recytatorski Twórczości Jerzego Tawłowicza

Moje góry zaczynają się nigdzie

i kończą nigdzie
tak – wprost za progiem snu mojego
i są ze mną tam
gdzie uparcie w myślach je niosę

wspaniałe

moje góry zaczynają się wszędzie
i kończą wszędzie
gdzie chcę…

Jerzy Tawłowicz „Moje góry?”

30 kwietnia 2016 r. odbył się II Konkurs Recytatorski Twórczości Jerzego Tawłowicza pod patronatem Kuratora Oświaty w Krakowie zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną w Rabie Wyżnej. Uczniowie ze szkól podstawowych i gimnazjów z całego powiatu, w sumie 60 uczestników, recytowali  z przejęciem wiersze. Wysłuchaliśmy także recitalu aktorów scen zakopiańskich „Wędrowanie po niebie” na podstawie twórczości Jerzego Tawłowicza. Nasi uczniowie godnie się zaprezentowali. Zdobyli laury:

I miejsce Natalia Luberda,
II miejsce Dawid Dziwisz,
III miejsce Eliza Antolak,
Wyróżnienia specjalne: Alicja Sornat, Filip Pałasz, Zuzanna Czyszczoń, Dominik Jandura.

Gratulujemy!

 

Sukcesy naszych uczniów – konkurs BRD

W dniu 26.04.2016 r. odbył się etap powiatowy konkursu Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym drużyna naszego gimnazjum w składzie: Karolina Maćkowiak, Kacper Maćkowiak, Konrad Rapacz, Daniel Czepiel zajęła I miejsce i będzie reprezentować nasz powiat w eliminacjach wojewódzkich.

W klasyfikacji indywidualnej etapu powiatowego nasi uczniowie zajęli: Kacper Maćkowiak – I miejsce,Konrad Rapacz – II miejsce, Karolina Maćkowiak – III miejsce – Gratulujemy sukcesów !!!

Konkurs Poetycki – PCK

Na początku kwietnia członkowie SK PCK uczestniczyli w konkursie poetyckim ogłoszonym przez Fundację im. Adama Worwy z Nowego Targu. Aby wziąć udział w konkursie należało napisać hasło, sentencję lub wiersz, których tematyka związana jest z nadzieją i niesieniem pomocy osobom potrzebującym. Bardzo miło jest nam ogłosić, że laureatką konkursu w kategorii gimnazjów, na najlepszą sentencję została uczennica klasy Ic Kornelia Wójciak. Zwycięskie hasło brzmi: ” Niesienie pomocy? – jesteśmy na TAK! Żółty żonkil to nasz znak”. Mamy nadzieję, że dewiza ta będzie przyświecać nie tylko wolontariuszom z naszego gimnazjum, ale również całej społeczności nasze szkoły.    Opiekunowie SK PCK                                    protokol 2

protokol 1

 

Międzygimnazjalny Konkurs Fizyczny

Zfiza projapraszamy do zapoznania herbsię z listami uczestników zakwalifikowanych do II etapu XII Międzygimnazjalnego Konkursu Fizycznego, którego w tym roku szkolnym tematem przewodnim jest „Muzyka na ulicach”
W etapie szkolnym konkursu wzięli udział uczniowie z 17 gimnazjów, czterech powiatów: nowotarskiego, tatrzańskiego, suskiego i myślenickiego.

W II etapie konkursu biorą udział uczniowie, którzy otrzymali od 18 pkt w etapie szkolnym na 41 pkt możliwych do uzyskania.
Wszystkim uczestnikom konkursu i ich opiekunom gratulujemy osiągnięcia wysokich wyników.
Pobierz listę: lista
Etap II konkursu odbędzie się – 5 maja 2015 godzina 11.30 w budynku Gimnazjum nr 1 w Rabie Wyżnej.

mgr Wiesława Wiatrak
mgr Ana Zając

 

8W dniu 14.04.2016r na wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbyło się uroczyste zakończenie Małopolskiego Konkursu z Chemicznego dla Gimnazjalistów. W czasie uroczystości Weronika Sroka uczennica klasy IIIE odebrała dyplom laureata z rąk zastępcy Małopolskiego Kuratora Oświaty Haliny Cimer.

Gratulujemy osiągniętego sukcesu.

76 rocznica zbrodni katyńskiej

W dniu 13. 04. 2016 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 76 rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Przedstawienie, które przypomniało zbrodnię dokonaną na polskich oficerach przez NKWD na wiosnę 1940 roku przygotowali uczniowie koła historycznego oraz kl. I A pod kierunkiem mgr Marii Rapacz-Piziak i mgr Adama Łabuda. Oprawę muzyczną zapewnił Gim Band pod opieką mgr Marioli Chowaniec, dekorację wykonała mgr Anna Chowaniec. Akademia była ciekawą i pouczającą lekcją historii.

Wizyta w Niemieckim Obozie Koncentracyjnym

12 kwietnia dwie klasy III: A i B – wraz z wychowawcami: p. Beatą Matias i p. Katarzyną Wójciak odwiedzili Niemiecki Obóz Koncentracyjny w Oświęcimiu-Brzezince.

Komentarz do tego wydarzenia nie jest potrzebny. Oby świadectwo tego miejsca było przestrogą dla naszych młodych uczniów, do czego może prowadzić nienawiść.

Tę żywą lekcję historii można zrozumieć tylko na miejscu.

Galeria zdjęć w rozwinięciu

Zobacz więcej