JEZIORAKI – BADACZE WODY

  Uczniowie naszej szkoły uczęszczający na koło chemiczne i biologiczne przystąpili do programu  pt. „Badacz Wody”, który jest realizowany w 11 krajach (bermudy, Francja, Niemcy, Włochy, Irlandia, Polska, Republika  Południowej Afryki, Hiszpania, Szwajcaria, Turcja i Wielka Brytania) dzięki wsparciu Programu Wodnego HSBC.

Główną misją Badaczy Wody jest ocalenie wirtualnego zbiornika  wodnego poprzez przeprażenie go  z szarej, mętnej sadzawki w czyste i tętniące życiem niebieskie jezioro. Nasza 20 osobowa drużyna nazywa się JEZIORAKI. Naszym zadaniem jest wykonanie 4 misji, za które będziemy otrzymywać punkty – krople wody oraz będziemy gromadzić serca (wartości Badacza Wody). Zebrane przez nas punkty prowadzą do poprawy stanu naszego zbiornika wodnego. krok po kroku będziemy się starali aby zakwitło w nim życie poprzez pojawienie się odpowiedniej ilości wody, pojawienie się odpowiednich warunków, które będą sprzyjały życiu roślin i zwierząt wodnych.

Jedno z wyzwań, które podjęliśmy i zakończyliśmy sukcesem  nosiło nazwę ” Woda na świecie”. Bezpośrednim celem tej misji było zorganizowanie wystawy na temat oszczędzania wody. Wszystko przebiegło pomyślnie. Podczas realizacji tego zadania dowiedzieliśmy się w jaki sposób żyją ludzie w krajach, gdzie brakuje wody zdatnej do picia, oraz jak jest różnica  w codziennym życiu osób które mają dostęp do czystej wody płynącej z kranów a życiem osób, które liczą się z każdą kroplą czystej wody, której ciągle im brakuje.

Zapraszamy Was wszystkich do włączenia się w działania, które będziemy realizować m.in. poprzez uczestniczenie w wystawach interaktywnych oraz śledzenie na bieżąco naszych działań i wyzwań, które również do Was drodzy koledzy i koleżanki będziemy kierować.

Magdalena Kalemba

Weronika Stelmaszczyk

oraz pozostałe  JEZIORAKI