Aktualnie przeglądane

Styczeń 2016

„ANTYMINA” W GIMNAZJUM:)

ANTYMINAW ramach działalności profilaktycznej nasza szkoła uczestniczyła w artystycznym programie profilaktyki uzależnień „Antymina” którego hasłem przewodnim jest: „Nie daj się wysterować na minę” . W ramach tego programu w dniu 14 stycznia 2015r. odbyły się dwa, dwugodzinne spotkania z uczniami klas I-III , podczas których młodzież miała okazję dowiedzieć się o zagrożeniach jakie niosą ze sobą alkohol, narkotyki i inne używki. Spotkania poprowadził raper a zarazem profilaktyk pan Mirek „Kola” Kolczyk wraz z jednym ze swoich przyjaciół. Osobiste doświadczenia i refleksje , często bardzo trudne, którymi dzielili się artyści, w połączeniu z muzyką rap zrobiły duże wrażenie wśród młodzieży. Szczere, płynące prosto z serca słowa rapera pokazywały co używki mogą zrobić z naszym życiem i jak duże a czasem nieodwracalne konsekwencje są z nimi związane. Miejmy nadzieję, iż zgodnie z hasłem programu nie damy się wysterować na minę, jaką są używki.

Spotkanie z rodzicami nt. cyberprzemocy i zagrożeń w Sieci.

zebranieDnia 12 stycznia 2016r. w ramach profilaktyki szkolnej odbyło się spotkanie rodziców klas I – III z panem Markiem Szczotkowskim – edukatorem i profilaktykiem z pracowni psychoedukacyjnej: „Samodoświadczalnia” Spotkanie- połączone z prezentacją multimedialną- dotyczyło cyberprzemocy i zagrożeń w sieci. Rodzice mieli okazję dowiedzieć się z jakimi zagrożeniami w Internecie może spotkać się ich dziecko, jak przebiega proces uzależnienia się od komputera czy Internetu. 

V edycja konkursu- Doświadczenie przyrodnicze roku

W dniu 13.01.2015 roku w naszej szkole odbyła się V edycja konkursu „Doświadczenie przyrodnicze roku” 2015/2016 dla uczniów szkół podstawowych.

jury w składzie:
mgr Władysława Komperda
mgr Małgorzata Ślaga
mgr Wojciech Gług

dokonało oceny doświadczeń i przyznało nagrody:

I m-ce Natalia Rabińska ze Szkoły Podstawowej w Starem Bystrem za doświadczenie „O sile jaka drzemie w wodzie”
II m-ce Marek Siwor ze Szkoły Podstawowej w Bielance za doświadczenie „Odrzutowa rakieta”
III m-ce Jan Ligas ze Szkoły Podstawowej w Starem Bystrem za doświadczenie „E-zapałka”

Gratulujemy i zapraszamy za rok:)