Aktualnie przeglądane

Grudzień 2015

GALICYJSKI TEKSAS W KLASACH I

schematW naszej szkole realizujemy projekt: „GALICYJSKI TEKSAS”. W ramach tego projektu otrzymaliśmy symulacyjną grę ekonomiczną: „OIL CITY – GALICYJSKA GORĄCZKA CZARNEGO ZŁOTA”. Gra toczy się w dziewiętnastowiecznej Galicji, gdzie wydobywana była ropa naftowa. Gracze wchodzą w role galicyjskich przedsiębiorców naftowych. Działają w trzyosobowych spółkach. Każda spółka składa się z trzech różnych specjalistów (inżynier, ziemianin, kupiec lub zarządca), którzy łączą swoje umiejętności. Spółki inwestują w działki, infrastrukturę, zatrudniają pracowników, prowadzą wydobycie i sprzedaż swoich surowców( nafty, gazu i wosku) w zmieniających się warunkach rynkowych. Grę prowadzi dwóch bankierów. Grę wygrywa spółka, która po sześciu turach uzyskała największa wartość.
W dniu 15 grudnia 2015r. odbyły się rozgrywki pomiędzy przedstawicielami klas I. Każdą klasę reprezentowały po dwa trzyosobowe zespoły, które założyły następujące spółki:

Zobacz więcej

Zagrożenia i pułapki życia młodzieńczego.

logoNasza szkoła bierze udział w projekcie: „ Edukacja szkolna przeciwko wykluczeniu prawnemu”. Projekt realizowany jest przez Ministerstwo Sprawiedliwości i jest  finansowany ze środków funduszy norweskich oraz środków krajowych. W ramach projektu organizowane są 264 warsztaty w całej Polsce dla 7 920 uczniów szkół gimnazjalnych. Celem projektu jest budowanie świadomości prawnej w odniesieniu do codziennych problemów młodzieży oraz przybliżenie wiedzy z zakresu organizacji i funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości oraz praw i obowiązków świadków/ofiar.

W ramach w/w projektu dniu 08.12.215r. samorząd uczniowski czyli przedstawiciele samorządów klasowych klas I-III brali udział w dwugodzinnych warsztatach pt.: „Zagrożenia i pułapki życia młodzieńczego”. Zobacz więcej