Aktualnie przeglądane

Listopad 2015

XV FAMILIADA ŚWIETLICY „EMAUS”

Stowarzyszenie Oświatowe ECHO,Świetlica „Emaus” dzieci i młodzież zapraszają na

XV FAMILIADĘ ŚWIETLICY „EMAUS”

w dniu 6 grudnia 2015r. o godz.1500 do Sali Domu Parafialnego w Rabie Wyżnej.

W programie:

1. Powitanie Gości
2. Podziękowania
3. Wręczenie certyfikatów przyznania stypendiów pomostowych
4. Występy artystyczne dzieci i młodzieży
5. Wystawa prac twórczości plastycznej uczestników zajęć świetlicowych

Peregrynacja miniatur Symboli Światowych Dni Młodzieży

W dniach od 23 do 26 listopada Młodzież naszego Gimnazjum modliła się przy  Miniaturach Symboli Światowych Dni Młodzieży w ramach ich Peregrynacji w Parafii św. Stanisława BM w Rabie Wyżnej, na której terenie znajduje się nasza Szkoła.

Księża Katecheci na swoich lekcjach przybliżali młodzieży temat Światowych Dni Młodzieży. Każdy uczeń otrzymał Modlitwę za ŚDM.

Wierzymy, że wzmocni to wiarę w Młodych.

Galeria w rozwinięciu.

Zobacz więcej

„Jan Paweł II – papież miłosierdzia” – etap szkolny

Dnia 26 listopada 2015 r. nasi uczniowie wzięli udział w szkolnym etapie Gminnego Konkursu „Jan Paweł II – papież miłosierdzia”.

Ponad 50 ochotników zmierzyło się w ciągu 45 minut z 46 pytaniami. Test do łatwych nie należał. Kto jednak dobrze się przygotował, może być spokojny. Wyniki już niebawem!

Galeria zdjęć w rozwinięciu 🙂

Zobacz więcej

Szkolne Koło PCK bawi się w Rabce :)

Dnia 25 listopada 2015 r. Szkolne Koło PCK udało się do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących im. św. Tereski w Rabce-Zdroju. Nasi wolontariusze, a także absolwenci naszego Gimnazjum, bawili się razem z dziećmi niewidomymi i niedowidzącymi na Zabawie Andrzejkowej.

Pełna relacja oraz zdjęcia w rozwinięciu 🙂

Zobacz więcej

Wizyta Straży Granicznej w naszej szkole

spotkanieW dniu 24.11.2015r. naszą szkołę odwiedziła Straż Graniczna ze Śląsko-Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej w Zakopanem. St. chor. szt. Piotr Surowiec oraz mł. chor. Zbigniew Krzysztofek w ramach profilaktyki uzależnień przedstawili uczniom klas III prezentację multimedialną dotyczącą dopalaczy oraz narkotyków. W trakcie spotkania poruszono również temat handlu ludźmi. Największe zaciekawienie wśród uczniów budził pies o imieniu Des, który towarzyszył strażnikom, a który jak się okazało pracuje w Straży i jest wytresowany w wykrywaniu min. narkotyków. Podczas spotkania padało wiele pytań ze strony uczniów odnośnie pracy w Straży Granicznej, szkolenia psów, na które nasi goście szczegółowo odpowiadali.

Zobacz galerię zdjęć:)

Zobacz więcej

Odpowiedzialność prawna nieletnich

spotkanieDnia 23.11.2015r.  uczniowie klas I spotkali się  z sierżant Anną Martuszewską z Policji w Rabce-Zdrój. Pani sierżant przybliżyła uczniom tematykę odpowiedzialności prawnej nieletnich.  Uczniowie dowiedzieli się co kryje się pod takimi pojęciami jak: demoralizacja czy naruszenie zasad współżycia społecznego.  Poznali różnicę między „nieletnim” a „małoletnim” dowiedzieli się kim jest funkcjonariusz publiczny, co to są czyny zabronione i karalne oraz jakie środki wychowawczo-poprawcze może zastosować Policja oraz Sąd Rodzinny  wobec nieletniego sprawcy czynu karalnego. Podczas spotkania pani sierżant zwróciła również uwagę na kwestię przemocy rówieśniczej, a zwłaszcza przemocy psychicznej i konsekwencje z nią związane.

Zobacz galerię zdjęć:)

Zobacz więcej

„Doświadczenie przyrodnicze roku” – V edycja konkursu

Gimnazjum nr 1 im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Rabie Wyżnej zaprasza
do udziału w V Międzyszkolnym Konkursie
„Doświadczenie przyrodnicze roku 2015/2016” dla uczniów szkół podstawowych.

Konkurs odbędzie się w budynku Gimnazjum nr 1 im Ojca Świętego Jana Pawła II w Rabie Wyżnej 65 w dniu 16 grudnia 2015 roku o godzinie 11.00

 

Zgłoszenia uczestnictwa w Konkursie – nauczyciele przyrody z zainteresowanych Szkół Podstawowych przesyłają do 1 grudnia 2015 r na adres e – mail gimraba.konkurs@o2.pl

 

W załączeniu: regulamin konkursu oraz wzór karty zgłoszenia

regulamin

karta_zgłoszenia