Aktualnie przeglądane

Październik 2015

Szkolne wybory parlamentarne 2015

W dniu 20.10.2015 r. w ramach projektu „Młodzi głosują” odbyły się w naszej szkole wybory  parlamentarne.

W akcji wzięło udział 1433 szkoły.
Ogólnopolskie wyniki głosowania młodzieży można obejrzeć na stronie:
http://www.mlodzi.ceo.org.pl/aktualnosci/wyniki-mlodzi-glosuja-wybory-parlamentarne-2015,18

W naszej szkole frekwencja wynosiła 70,52%, a wyniki publikujemy poniżej:

Galeria:

Konkurs Poetycki „Ojca Świętego imię nigdy nie zaginie”

24. 10. 2015 uczniowie klasy II e: Grzegorz Bosak, Karolina Harkabuz, Szymon Kapuściak, Weronika Łaciak, Klaudia Nawara oraz Alicja Sornat pod kierunkiem pani Anny Nowak z Podsarnia zaprezentowali program artystyczny poświęcony świętemu Janowi Pawłowi II na V Konkursie Poetyckim „Ojca Świętego imię nigdy nie zaginie” w Sieniawie. Ponadto Klaudia Nawara za recytację wiersza Aleksanrdy Dachowskiej „Boży Posłaniec” otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!

23.10.2015 uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w Konkursie Recytatorskim im. Katarzyny Kracik w Spytkowicach. Grzegorz Bosak z klasy II e wyrecytował wiersz Antoniny Zachary Wnękowej pt. „Kurniawa”, a Oliwia Siarka z klasy III b gadkę. Oboje startowali w kategorii „Gwara”.

E-gazetki o zawodach.

gazety

Zastanawiasz się jaki zawód wybrać? Co będzie dla Ciebie odpowiednie? Szukasz informacji? Zapraszam do zapoznania się z e-gazetkami dotyczącymi poszczególnych zawodów z danych obszarów zawodowych.

Zawody z obszaru medyczno -społecznego

Zawody rolniczo- leśne z ochroną środowiska

Zawody z obszaru mechanicznego

Zawody administracyjne i usługowe – cz. 1

Zawody elektryczno-elektroniczne

Zawody z obszaru turystyczno-gastronomicznego

Zawody artystyczne

Zawody z obszaru budownictwa

Zawody z obszaru mechanicznego – cz.2

Zawody administracyjne i usługowe – cz.2

Publikacje zostały przygotowane  przez KOWEZiU (Krajowy Ośrodek Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej) w ramach projektu: „Edukacja dla pracy” współfinansowanego ze środków  Unii Europjeskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Publikacje pochodzą ze strony: www.koweziu.edu.pl

Pedagog szkolny

MASZ PROBLEM – ROZMAWIAJ!!!

pytajnik              Czasem dopadają nas problemy z którymi nie wiemy jak sobie poradzić. Często z różnych powodów boimy się o nich mówić lub nie wiemy u kogo i gdzie szukać pomocy. Czasem wydaje się nam ,że jesteśmy sami i nikt nas nie jest w stanie zrozumieć. ALE TO NIEPRAWDA – wystarczy się rozejrzeć dokoła nas – szerzej , uważniej a dostrzeżemy osoby które mogą nam pomóc. To może być najlepszy przyjaciel, starszy brat, rodzic, nauczyciel, ksiądz czy pedagog szkolny:). Ktoś do kogo mam zaufanie, kto może pokierować mnie dalej jeśli stwierdzi ,że taka jest potrzeba. Ważne aby taką osobę znaleźć i nie bać się jej zaufać. Jeśli jednak takiej osoby nie mamy lub nie jesteśmy w stanie jej dostrzec w swoim środowisku – nie poddawajmy się. Szukajmy pomocy. Jest wiele instytucji, osób które zawodowo zajmują się pomaganiem i do których możemy się zwrócić. I nie ma tu znaczenia nasz wiek.

Zobacz więcej