Aktualnie przeglądane

Kwiecień 2015

Dofinansowanie dla projektu „Ty też masz wpływ na jakość powietrza w naszej gminie”.

wfosigw logotype - colorW wyniku konkursu grantowego w  ramach Programu Priorytetowego – Edukacja Ekologiczna w 2015 roku realizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie nasze gimnazjum otrzymało dofinansowanie na realizację projektu „Ty też masz wpływ na jakość powietrza w naszej gminie” w kwocie 19 867zł . Na konkurs wpłynęły 143 wnioski. Komisja konkursowa przyznała dofinansowanie dla 60 zadań, wśród których znalazło sie również nasze zadanie realizowane w ramach powyższego projektu . Zobacz więcej

Lista osób zakwalifikowanych do II etapu konkursu BIOLCHEM

W pierwszym etapie konkursu wzięło udział 118 z 15 szkół podstawowych oraz 142 z 18 gimnazjów.
Zapraszamy do zapoznania się z listami uczestników zakwalifikowanych do II etapu VIII Międzyszkolnego Konkursu Chemiczno – Biologicznego „BIOLCHEM”.

 SZKOŁY PODSTAWOWE

W II etapie konkursu biorą udział uczniowie szkół podstawowych, którzy w etapie szkolnym otrzymali od 41 punktów (z 58 punktów możliwych do uzyskania) LISTA OSÓB ZAKWALIFIKOWANYCH
GIMNAZJA
W II etapie konkursu biorą udział uczniowie gimnazjów, którzy w etapie szkolnym otrzymali od 30 punktów (z 45 punktów możliwych do uzyskania)
LISTA OSÓB ZAKWALIFIKOWANYCH

Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom gratulujemy wysokich wyników.
II  etap konkursu odbędzie się 29 maja 2015 roku  o godzinie 10.00 w budynku Gimnazjum nr 1 w Rabie Wyżnej.

Dzień otwarty dla szóstoklasistów

27.04.2015 jak w każdym roku pojawili się u nas szóstoklasiści którzy już od września rozpoczną naukę w naszej szkole. Uczniowie zwiedzili szkołę, zobaczyli wybrane przez siebie sale lekcyjne, uczestniczyli w lekcji języka niemieckiego, pokazie doświadczeń z fizyki i chemii oraz zajęciach fitness. Zobacz więcej

Etap powiatowy BRD – I miejsce


W dniach 14 i 15 kwietnia na terenie Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Rabie Wyżnej odbyły się 38 eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowego. W pierwszym dniu rywalizowały dzieci ze szkół podstawowych, natomiast w drugim gimnazjaliści.Po napisaniu testu pisemnego z wiedzy na temat ruchu drogowego, drużyny sprawdziły swoją wiedzę w praktyce.
Uczniowie musieli przejechać wylosowaną trasę w miasteczku rowerowym, pokonać tor przeszkód, na którym sprawdzili swoje umiejętności techniczne oraz udzielić pierwszej pomocy pozorantom poszkodowanym w wypadku.Po Po podliczeniu wyników najlepszymi drużynami gimnazjum okazali się:

I miejsce – Raba Wyżna

II miejsce – Ponice

III miejsce – Gimnazjum nr 1 w Nowym Targu

Indywidualnie najlepszym okazał się Konrad Rapacz z Gimnazjum w Rabie Wyżnej.

XI Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Karola Wojtyły i Jana Pawła II

17 kwietnia 2015 roku w naszym gimnazjum odbył się XI Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Karola Wojtyły i Jana Pawła II. Recytatorów było 14: z kl. I D – dwóch, z kl. II B – jeden, z kl. II D – dwóch, z kl. III A – trzech, z kl. III B – jeden, z kl. C – trzech, z kl. III E – dwóch. Komisja oceniająca, Ks. N. Sarota, p. K. Wójciak, brała pod uwagę prawidłową interpretację, naturalność wypowiedzi, poprawność dykcji oraz ogólny wyraz artystyczny.I tak:
I miejsce: Marcelina Januszek kl. IIIB
II miejsce: Daniel Makuch kl. IIIA
III miejsce: Natalia Augustyn kl. IIIC
Wyróżnienie: Jan Chrobak kl. IIIA, Wiktoria Pawlas kl. IID.
Podczas konkursu uczniowie mieli okazję wysłuchać wzorcowej recytacji fragmentów Tryptyku Rzymskiego w wykonaniu aktorów sceny polskiej. Otrzymali również wskazówki i uwagi na temat swojej recytacji. Pani Dyrektor udzieliła pochwały recytującej młodzieży, gdyż poezja Patrona Szkoły nie jest łatwa i zachęciła do wzięcia udziału za rok.

I miejsce w Małopolskim Konkursie Języka Polskiego

Uczennica klasy II e Weronika Sroka zajęła I miejsce w Małopolskim Konkursie Języka Polskiego dla uczniów gimnazjów.

Konkurs składał się z trzech etapów i przystąpiło do niego ponad 3 tysiące uczniów z całej Małopolski. Do etapu rejonowego zakwalifikowało się 442 uczniów, a spośród nich wyłoniono 195, którzy wzięli udział w etapie wojewódzkim. Tytuł laureata uzyskało 26 osób z najwyższymi wynikami.

17.04.2015 r. w Gimnazjum nr 39 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 5 w Krakowie podczas uroczystego zakończenia Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego Weronika odebrała dyplom laureata z rąk Małopolskiego Kuratora Oświaty Aleksandra Palczewskiego.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.