Aktualnie przeglądane

Marzec 2015

Eliminacje konkursowe Młodzież w Lasach Europy

W dniu 26 marca 2015 roku w naszym Gimnazjum odbył się krajowy etap V edycji Międzynarodowego konkursu YPEF ,,Młodzież w Lasach Europy- Young People in European Forests” skierowany do młodzieży gimnazjum i szkół średnich. Tegoroczna edycja konkursu YPEF jest organizowana w ramach obchodów Dni Przyjaciół Lasu 2015. Honorowy patronat nad tą edycją konkursu objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Bronisław Komorowski.

Głównym celem konkursu jest promocja wiedzy o bioróżnorodności europejskiej przyrody i zrównoważonym rozwoju w leśnictwie, a przede wszystkim wiedzy o lasach Europy.

Już kolejny raz decyzją Krajowej Komisji YPEF nasze gimnazjum otrzymało status szkoły YPEF, co oznaczało, że odpowiadamy za organizację i przeprowadzenie tego konkursu.

Zobacz więcej

Małopolski Konkurs „Historia Solidarności”

 

Dnia 25 marca 2015 r. odbył się w naszym gimnazjum etap rejonowy Małopolskiego Konkursu „Historia Solidarności” organizowany przez Kuratorium Oświaty w Krakowie we współpracy z Regionem Małopolski NSZZ „ Solidarność” w ramach II edycji projektu „ Szlakiem Małopolskiej Solidarności”.
Celem Konkursu jest popularyzowanie wiedzy nt. ruchu społecznego „ Solidarność”, rozbudzanie zainteresowania historią Solidarności, kultywowanie i upowszechnienie ideałów oraz wartości ruchu „Solidarność” oraz upamiętnienie 35 rocznicy powstania „ Solidarności” w Polsce.
W konkursie wzięły udział dwie uczennice naszego gimnazjum. O wynikach poinformujemy w późniejszym terminie.

 Galeria: Zobacz więcej

Targi edukacyjne – Festiwal Zawodów w Małopolsce

small_kompasDnia 26 marca grupa uczniów z  klas III pod opieką  nauczycieli: mgr Elżbiety Chojdys i mgr Teresy Rapacz wzięła udział w targach edukacyjnych, które rozpoczęły się  w Krakowie i potrwają do 28 marca.  W hali Targów przedstawiciele zawodowych szkół średnich z Małopolski prezentowali swój fach w 7 sektorach:  rolno-przetwórczym, społeczno-medycznym, budowlanym, turystyczno-gastronomicznym, informatyczno-elektronicznym, usługowym czy mechaniczno-mechatronicznym. Zobacz więcej

Konkurs stroików Wielkanocnych

Ogłoszenie SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie stroików Wielkanocnych

  1. Cel konkursu:

– doskonalenie sprawności manualnej

-rozwijanie pomysłowości i wyobraźni,

-stworzenie możliwości konfrontacji własnych umiejętności z umiejętnościami kolegów,

-upowszechnianie bogatych tradycji ludowych regionu.

  1. Technika wykonania: dowolna, nawiązująca do tradycji regionu.
  2. Uczestnicy:

– uczniowie klas I-III gimnazjum

– w konkursie mogą brać udział wykonawcy indywidualni- stroik.

  1. Termin składania prac:

– 30 marca 2015r.

  1. Podpisane (imię, nazwisko, klasa) prace prosimy dostarczać przed lekcjami w poniedziałek do Pani  Małgorzaty Ślaga (sala 313)
  2. Ocena:

– prace oceniać będzie komisja konkursowa powołana przez organizatora, która przyzna nagrody punktowe i oceny.

  1. Uwagi:

– Nazwisko i imię autora, klasa winno znajdować się na kartce trwale dołączonej do pracy

– Wykonane prace przechodzą na własność SU i będą przekazane wraz z życzeniami świątecznymi do instytucji w Rabie Wyżnej.

ZAPRASZAMY- organizatorzy SAMORZĄD UCZNIOWSKI I KOŁO HISTORYCZNE

Opiekunowie mgr Małgorzata Ślaga, mgr Maria Rapacz-Piziak