Aktualnie przeglądane

Grudzień 2014

Gim Band na VIII Wigilii Gminnej

-images--images-Logo_GB2Coroczne spotkanie przy wigilijnym stole pozwala mieszkańcom Gminy Raba Wyżna na chwilę odpoczynku od codzienności, jak również staje się okazją do wspólnego kolędowania. Tegoroczne opłatkowe spotkanie odbyło się 20.12.2014r.. Rolę gospodarzy pełniły Szkoły Podstawowe z Bielanki i Sieniawy, jednakże nie zabrakło także przedstawicieli naszej szkolnej społeczności… Zobacz więcej

Energooczędzanie na ekranie

Nasza trzy osobowa grupa (Anna Lis, Sebastian Rapacz, Krystian Kurpiel) bierze udział w konkursie „Energooczędzanie na ekranie”. 

Jest to konkurs ogólnopolski, którego celem jest promowanie i zachęcanie do oszczędzania energii elektrycznej. Aby wziąć udział, każda grupa musiała nagrać swój własny spot reklamowy.

Nasz spot reklamowy można zobaczyć tu: 

Anna Lis

https://www.konkursenergooszczedny.pl/film/26

Bardzo prosimy o głosy, które można oddawać raz dziennie do 12 stycznia 2015 roku.

Zwycięska reklama zostanie pokazana w TV.

ABC KUPOWANIA

          konsumentJak co roku uczniowie klas III uczestniczyli w klasowych spotkaniach z Powiatowym Rzecznikiem ds. Konsumentów – panią Ewą Barczuk- Kałat nt. prawa konsumenckiego. Uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się na czym polega praca rzecznika, jakie prawa przysługują konsumentom, na co my jako klienci sklepów powinniśmy zwracać uwagę.
Większość nastolatków dokonuje samodzielnych zakupów do domu. Być może wielu z Was miało nieprzyjemne sytuacje podczas zakupów w sklepie, czy np. w Internecie. Jak nie dać się nabrać na reklamę, jak kupować bezpiecznie w Internecie, co zrobić kiedy kupimy zepsuty produkt, jak złożyć reklamację? Na te i wiele innych pytań odpowiada zamieszczony poniżej poradnik dla gimnazjalistów: „Kupuj z głową”, przygotowany w ramach kampanii edukacyjnej: „Moje konsumenckie ABC”
Bądźmy odpowiedzialnymi i świadomymi swoich praw konsumentami.
Zachęcam do lektury:)

                                                                                                                                             Pedagog szkolny

Poradnik dla gimnazjalistów – Kupuj z głową

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia w ZOL-u

DSCF1096    11.12.2014 roku  wolontariusze BARKI po raz kolejny odwiedzili pensjonariuszy Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Rabie Wyżnej. Celem naszej wizyty było stworzenie wspólnie z pensjonariuszami ozdób choinkowych. Jako ekspertów „tradycyjnych ozdób” zabraliśmy ze sobą państwa Teresę i Jana Rusnaków.

Zobaczcie rezultaty naszej pracy.